Reklam


Yılmaz, “Teleferik turizmi zirveye taşıyacak”
Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ilk defa 19 yıl önce dönemin Ölüdeniz Belediye Başkanı Oktay Sidekli tarafından başlatıldı. Daha sonra 10 yıl boyunca Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz tarafından sürdürüldü ve uluslararası bir organizasyon haline geldi

Yılmaz, “Teleferik turizmi zirveye taşıyacak”
+ -
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen 19. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali açılış törenine katıldı. Devam eden teleferik projesini de inceleyen Yılmaz, projenin tamamlanmasının ardından Fethiye ve Ölüdeniz’e artı değer katacağını ifade etti. 

Açılış programının ardından açıklamalarda bulunan CHP Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, “Bu organizasyon ilk olarak 19 yıl önce belediye başkanlığı görevinde bulunan Oktay Sidekli tarafından başlatıldı. 10 yıl boyunca ben sürdürdüm. Festivalimizin ulusal ve uluslararası tanıtımlarını yaptık. Katılımcı sayısını arttırdık ve bir marka haline gelmesini sağladık. Teleferik projesinin inşaatı şu an devam ediyor. Belediye başkanlığı dönemimde projeyi ilk başlatanlardan birisiyim. Teleferiğin tamamlanması Fethiye ve Ölüdeniz turizmini zirveye taşıyacaktır” dedi. 

“Ülkemizi yurt dışında tanıtan önemli fotoğrafların başında Ölüdeniz geliyor” diyen Yılmaz, “Türkiye’yi dünyaya tanıtan en önemli aksesuar ve fotoğraf ise yamaç paraşütü. Yamaç paraşütü ve Ölüdeniz artık dünyada da ayrılmaz bir bütün olarak biliniyor. Binlerce metre yüksekten, dünyanın en güzel manzarasına uçuş yapmak; sanırım dünyanın en güzel ve en keyifli duygusu. Bu nedenle dünyanın en önemli atlayış noktalarından biri de artık Babadağ oldu. Ölüdeniz Hava Oyunları ülkemizde olduğu gibi dünyada da önemli bir yer edindi. Bu tür etkinliklerle turizm sezonunu 12 aya çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 
Kaynak: Fethiye Medya

Editör: Talat Oral

Bu haber 61 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI