Reklam


Yılmaz, “Öğretmenlik erdemli bir meslektir”
Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Yılmaz açıklamasında öğretmenlerin erdemli bir görev üstlendiğine değindi.

Yılmaz, “Öğretmenlik erdemli bir meslektir”
+ -
Reklam

Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarını kaydeden CHP Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, “Bizlere evrensel doğruları öğreten, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz. İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip milletlerin temel özelliği eğitime vermiş oldukları büyük önemdir. Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük özveriyle çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır. Öğretmenlerimiz milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Taze dimağlara yol gösterici bir gönül eridir. Büyük bir sabırla, titizlikle çalışan öğretmenlerimiz; kültürümüzü yarınlarımız olan gençlere aktarmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamasını sürdüren Yılmaz, “Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışların sergilendiği erdemli bir meslektir. Eğitimin fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerin gayretlerine bağlıdır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer alır. Öğretmenlik, bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakarlığın timsalidirler. Yeni nesilleri, bir anlamda ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz eğitim ordumuzun varlığı, milletimize daima güven vermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği 24 Kasım gününde, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmada en büyük desteği veren değerli öğretmenlerimizin emeklerinin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtmek isterim” dedi.

 

“Sizler, medeniyetimizin yeniden inşasından, taze dimağların karanlıkta kalmış yönlerinin aydınlatılmasından birinci derecen sorumlusunuz” diyen Yılmaz, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır’ sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarısınız. Bu duygu ve düşünceler içinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içten dileklerimle kutluyorum. Sizlere başarılı, sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak: Fethiye Medya

Editör: Talat Oral

Bu haber 147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI