Reklam


Yılmaz FRT canlı yayında konuştu.
AK Parti Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, Fethiye Radyo Televizyonu (FRT) ekranlarında yayınlanan; Erdoğan Cankuş’un hazırlayıp sunduğu Pozitif Düşünce Özel programına konuk oldu. Facebook üzerinden gerçekleşen canlı yayını 121 bin kişi takip etti. Karasal ve cep telefonu uygulamalarından izleyenlerin de olduğunu belirten kanal yetkilileri, bu sayının daha da artabileceğini kaydetti.

Yılmaz FRT canlı yayında konuştu.
+ -
Reklam

AK Parti’ye katılımı ile ülke gündemine damga vuran Keramettin Yılmaz, FRT ekranlarında yüz binlere seslendi. Fethiye için projelerini anlatan Yılmaz, Fethiye’de değişimin şart olduğunu söyledi. Fethiye ekonomisine artı değer katacak çalışmaları en kısa sürede tamamlayacaklarını belirten Yılmaz, tüm halkı kucaklayacak bir yönetim anlayışı belirlediklerinin altını çizdi. 

PARTİ DEĞİŞTİRMEK ZOR İŞTİR
CHP’den ayrılma nedenini açıklayan Yılmaz, “Her zaman şeffaf ve açık oldum. Şu zamana kadar kimseyi korkutarak iş yapmadım. Siyasi ikbal ve menfaat için parti değiştirmedim. Parti değiştirmek zor iştir. 2014 yılında Fethiye değişim istedi. Fakat büyükşehir belediye başkanı ve CHP istemedi. Geçen dönem 3 aday adayı varken, başka bir kişinin peşine düştüler. Adaylığımı 9 Şubat’ta açıkladılar. Ona rağmen seçimlerde hatırı sayılır bir oy aldım. Seçimlerin ardından halkın içinde olmaya devam ettim. 2018’de ilk aday adaylığını yine ben açıkladım. 6 aydan bu yana Ankara’ya gidip geliyorum. 4 arkadaşımız sandık kurulup, aday olarak belirlenemedi. En son Ankara’ya gittiğimde yüzümüze bakılmadı. Kimseye kırgın değilim. 6 aydır aday gibi çalışıyorum. Kapı kapı dolaşıp, 50 bin broşür dağıttım. Ekibimle mahalleleri, meslek odalarını ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettik. CHP’lileri üzdüm, özür diliyorum. Yeni nesil çok şey bekliyor. Halkın beklentisini görün. Bana bir kapı açıldı ve keyifle gittim. Burada sevgi ve saygı gördüm. Ön yargıları yıktığımı düşünüyorum. Millet ve Cumhur ittifaklarını ilçemizde birleştirdik. Tüm halkımızı parti gözetmeksizin kucaklayacağız” dedi. 

SİYASİ HAYATIMI AK PARTİ’DE TAMAMLAYACAĞIM
“Sizi kim teşvik etti?” sorusuna Yılmaz, “Bir partide 40 yıl siyaset yaptım. Siyaset hayatımı da AK Parti’de tamamlayacağım. Buradan bunun sözünü de veriyorum. Beni hiçbir AK Partili çağırmadı. Bir kişi çok teşvik etti, o da Sayın Cumhurbaşkanımız. Kendisi her ilçede bir oy getirecek aday adayına kapılarının açık olduğunu ifade ettiler. 10 yıllık Ölüdeniz Belediye Başkanlığı görevim sürecinde, projelerimiz karşılığında bakanlıklarımızdan önemli destekler aldım. Fethiye, Fethiye’ye yeter diyorlar. Körfez temizlenmedi, koylarda denize girilemiyor, tersane taşınmadı, kruvaziyer limanı yapılmadı, spor ve düğün salonları yok” şeklinde yanıtlandırdı. 

FETHİYE’Yİ UÇURACAĞIZ
Açıklamalarını sürdüren Yılmaz, “Çalış, Göcek ve Ölüdeniz bulunmaz birer zümrüt. En etkin şekilde tanıtımlarımızı yapacağız. İlk işim teleferiği bitirmek. Böylelikle turizmden gelen payımızı arttırıp, Fethiye’yi uçuracağız. Bir yıl içerisinde şehir girişleri Avrupa’daki gibi olacak. Teleferiğin tamamlanmasının ardından uluslararası havacılık dergilerinde tanıtımını yapacağız. Şu zamana kadar yapılanlara teşekkür ederiz. Yeni nesli belediyeciliğin içine dahil etmemiz gerekiyor. Bu yönde gereken neyse yapılacaktır. Fethiye’de sinema ve dizi çekimlerinin yapılmasını sağlayacağız. Fethiye’yi ortak akıl ve halkımızla yöneteceğiz” ifadelerini kullandı. 

HALKIN ÖNÜNDE İSTİFA ETTİM
İstifasının ulaşmadığı yönündeki soruya Yılmaz, “İlçe başkanı istifamın ulaşmadığını belirtiyor. Halkın önünde istifa ettim. AK Parti’den çok kıymetli aday adayı arkadaşlarım var. Onlarla da ortak paydada buluşacağız. AK Parti, Fethiye’de değişimi Keramettin Yılmaz ile gerçekleştirecektir. Turizme artı değer katacağız. Meslek odalarına öncülük edeceğiz. Sorunlarını bakanlıklara ve büyükşehir meclisine taşıyacağız. Herkesle barışık olacağız. Yatırımcıların önünü açacağız. Aynı şekilde öğrencilerimize burs vermeye devam edeceğiz. 5 yıldan bu yana hazırlığımı yaptım. Aylardır aday gibi çalışıyorum. Tüm festivalleri yeniden canlandıracağız. Deve güreşleri ve yağlı güreşleri halkımızla buluşturacağız. Semt pazarlarının üstünü kapatıp, esnafımızın ve halkımızın daha modern bir ortamda alışveriş yapmasını sağlayacağız” şeklinde cevaplandırdı.
Kaynak: Fethiye Medya

Editör: Talat Oral

Bu haber 131 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI