''Fethiye’yi seçeneksiz bırakmak istemedik''
Cumhuriyet Halk Partisi’nden aylar önce aday adaylığını açıklayan Keramettin Yılmaz, İyi Parti ile yapılan ittifak sonrasında Fethiye’yi seçeneksiz bırakmamak için CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

''Fethiye’yi seçeneksiz bırakmak istemedik''


Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri’nde yoğun bir katılımın olduğu toplantıda Keramettin Yılmaz, Fethiye Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Nebioğlu, Funda Gürol, Ünsal Erişgen ve Talat Ersoy istifa dilekçesini imzaladılar. Konuşması alkışlarla kesilen Yılmaz, Fethiye’nin Muğla ve Türkiye’ye her anlamda artı değer kattığının altını çizdi. 

Keramettin Yılmaz konuşmasında, “Fethiye’de oyun kurucu tek kişi değildir, oyunu sizler kurdunuz. Hepinize teşekkür ederim. Şu zamana kadar bana destek olan soysa-demokrat arkadaşlarımdan özür dilerim. Biliyorum üzüldüler. Ben Fethiye’yi seçeneksiz bırakmak istemedim. Fethiye, Muğla’ya ve ülkemize her anlamda katma değer katıyor. Bu kimin suçu, büyükşehir belediyesinin… Bu seçim sürecinde CHP kafasını kuma gömdü, el etek öpene belediye başkanlığı dağıtacaklar. CHP Genel Başkanına sesleniyorum; hevesimizi kırdınız, heyecanımızı kırdınız. Bu emek veren arkadaşlarımıza yazık değil mi? Kafasını kuma gömen arkadaşlarımız Türkiye’yi görmüyorlar. Sosyal-demokrat arkadaşlarımızla Fethiye Belediyesi’nde kucaklaşacağız. Tek adam yönetimine karşıyız. Hiç şüpheniz olmasın. İstifa dilekçelerini sizlerin gözü önünde imzalayacağız” dedi.

Sözlerini sürdüren Yılmaz, “Biz herkese saygılıyız. Cumhur İttifakı da burada, Millet İttifakı da burada. 20 yıllık belediye başkanına, el öperek ittifakın adayı olmak istemesi yakışıyor mu? Fethiye’de yapılanlara teşekkür ediyoruz. Ama hangi büyük proje gerçekleşti? Ekonomiye artı değer katacak çalışmalar yapılmadı. Kruvaziyer limanı nerede? Bazı mahallelerde imar sorunları var. Belediyenin halk plajı yok. Düğün salonu yok. Semt pazarlarında esnaflarımız yağmurun rüzgarın altında, halkımıza reva mı? Kimseye kırgın değilim. Fethiye bugün yeni bir değişimin zamanıdır” ifadelerini kullandı. 


Tarih: 08.01.2019 13:48
Kaynak: Fethiye Medya

Editör: Talat Oral