Reklam


Fethiye Hocalı Soykırımı ve Doğu Türkistanda çin zulmünü konuşacak
i" Hocalıyı unutma, Doğu Türkistanımıza ses ol "

Fethiye Hocalı Soykırımı ve Doğu Türkistanda çin  zulmünü konuşacak
+ -
Reklam

          Fethiyenin tek Türk'çü derneği Kızılelmamız Turan Kültür ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ve  Dünya Türk Birliği Merkezi Muğla İl Başkanlığının tertiplediği " Hocalıyı unutma, Doğu Türkistanımıza ses ol " konulu program 16 Şubat 2019 Cumartesi Saat 13.00 - 17.00  arası  DSİ Konferans Salonu Fethiye  adresinde gerçekleştirilecektir.
        Konu ile ilgili bir açıklama yapan Dünya Türk Birliği Merkezi Genel Başkanı Murat Akar ÇOBANOĞLU ;
Doğu Türkistan kanayan yaramız, Hocalı Soykırımı  içimizde hala kanayan yaramızdır. Tarihini unutan Milletler yok olmaya mahkumdur . Bizlerde bu bilinç içerisinde Türk'e yapılan hiçbir haksızlığı, katliamı, techiri, soykırımı, asimilasyonları  unutmadık ve asla unutturmayacağız. Bu sebepledir ki nasıl ki tarihimize damga vuran kahramanlarımızı her daim anlatıyorsak. acılarımızı da her daim anlatacağız ki güçlü olalım, diri kalalım, bir değil BİZ olalım diyoruz.
   En son 29 Aralık'ta Ankara Türk Tarih Kurumunda Doğu Türkistan'ımıza SES olmak adına , Türk Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Ortak Basın Bildirisi programını gerçekleştirdik. 4000 civarında derneği temsilen 324  başkan ve yöneticinin katılımı ile gerçekleştirilen bu organizasyonda Dünyaya Türk Birliği geliyor mesajını da net olarak vermiş olduk.
   16 Şubat Fethiye organizasyonumuz da yine ülkemizin bir çok  sivil toplum kuruluşu, bürokratı, ve duyarlı halkımızın katılımı ile Doğu Türkistan'a güçlü bir SES olacaktır.
Kaynak: Fethiye Medya

Editör: Talat Oral

Bu haber 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI